کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان از کفپوش های رایج استفاده شده در کف های صنعتی می باشد. اما یک سوال از قدیم مطرح می شود و آن فرق بین ویژگی های کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان است و اینکه در زمان استفاده از کفپوش در مکانهای صنعتی کدام را انتخاب کنیم.

کفپوش اپوکسی
از نطر نوع بهره برداری از کفپوش ها شروع می کنیم. کفپوش اپوکسی سخت تر، با دوام تر و مقاومت فشاری بالایی دارد و این خواص باعث شده که ارجح تر باشد برای صنایع سنگین، انبارها، پارکینگ های با ترافیک بالا و … ، کفپوش پلی یورتان معمولا نرم تر و با الاستیک بالا می باشد که با قابلیت ارتجاعی که دارد می تواند اثرات ضربه را جذب کند.

کشش کفپوش پلی یورتان همچنین باعث می شود که انتخاب مناسبی برای اتاق های انجماد که در آن درجه حرارت تا ۳۰ – درجه سانتیگراد می رسد. این کفپوش ها همچنین برای مکان هایی که در آن خاصیت خوردگی مطرح باشد بکار گرفته می شود.
کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان رفتار متفاوتی نسبت به مواد شیمیایی از خود نشان می دهند، بعنوان مثال کفپوش پلی یورتان اولین انتخاب در صنایع غذایی است که همیشه در معرض اسید های لاکتیک قرار می گیرند.

همچنین در صنایعی که لبنیات تولید می کنند برای اینکه کف این کارخانه ها در معرض اسید های آلی قرار می گیرند، کفپوش پلی یورتان مناسب ترین انتخاب می باشد ولی کفپوش اپوکسی در مقابل این اسید ها دچار خوردگی و تغییر رنگ می شود. برعکس بعنوان مثال در صنایعی که کفپوش در برابر اسید سولفوریک ( تولید باتری ) قرار می گیرند، کفپوش اپوکسی بسیار مقاوم تر از کفپوش پلی یورتان می باشد.
یک تفاوت دیگر قابل توجه این است که کفپوش پلی یورتان حین اجرا اگر در کف رطوبت وجود داشته باشد نتیجه فاجعه باری بدست می آید.

رر
رزین اپوکسی نیز به رطوبت حین اجرا حساس می باشد ولی آسیب ناشی از رطوبت محدود به تغییر رنگ می شود. بنابراین در مکان هایی که رطوبت قبل از اجرا همیشه وجود دارد کفپوش اپوکسی بهترین گزینه است.
کفپوش پلی یورتان هنگام اجرا دارای انعطاف پذیری بالایی است و در ۳ روز آماده بهره برداری می شود و لی کفپوش اپوکسی در ۷ روز بطور کامل آماده می شود
و در نهایت انتخاب خود را بین کفپوش اپوکسی و پلی یورتان به ارزان بودن یکی از این دو واگذار ننمایید، بلکه ببینید کدام یک نیازهای شما را برطرف می کند.

 

برای تماس جهت مشاوره و سفارش برروی تماس با ما کلیک نمایید.

جهت مشاهده کانال تلگرام این شرکت برروی کانال تلگرام کلیک نمایید.